Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Teraz jest 23 wrz 2019, o 16:35

Autor Wiadomość
 Tytuł: Mitologia, czy staropolska
PostNapisane: 25 lut 2014, o 22:50 

mam swoje indywidualne wrażenie że te dwa słowa nie pasuja do siebie. Chyba że z spójnikiem "i".
A właściwie to zainteresowałem się słowem w tytule"mitologia". Przegląd wskazuje że raczej staropolska, powiedzmy od około Xw.
Czy strona obejmuje tematykę dziejów wcześniejszych? Też sprzed e.ch.

Tytuł: Re: Mitologia, czy staropolska
PostNapisane: 26 lut 2014, o 13:19 

Pytanie do twórców, ale ja odpowiem że z mojego punktu widzenia to uważam że strona dotyczy wierzeń Słowian którzy głównie zajmowali tereny Polan.

Mitologia Staropolska bo chociaż mogłoby pisać Mitologia Słowiańska.

Tytuł: Re: Mitologia, czy staropolska
PostNapisane: 26 lut 2014, o 21:45 
Administrator

Pokrótce sprawę przybliżmy. Pytania postawione powyżej są chyba wynikiem jakiegoś nieporozumienia.

Weneda.net nie jest miejscem o profilu ideologicznym czy też panslawistycznym. Nie jest jego ambicją lepienie hipotetycznych wierzeń prasłowiańskich, natomiast porusza temat zespołu wierzeń wystepujących na terenie dawnej Polski, co ważne bez oglądania się na ich pochodzenie etniczne, a które mogą być równie dobrze lechickie/słowiańskie, wandalskie/gockie/germańskie, celtyckie, sarmackie i tak dalej.

Obszerniej sprawa ta wyjaśniona została w regulaminie forum oraz w słowie wstępnym do naszego forum dostępnym tutaj:

http://www.weneda.net/

Termin mitologia polska jest jak najbardziej uprawniony i wystepuje nie tylko w literaturze popularnej ale i badaniach akademickich. Może on jednak być pewną nowością dla osób stykających się dotąd jedynie z narracją pansłowiańską lub badaniami starającymi się odtworzyć zespół hipotetycznych wierzen prasłowiańskich.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]